profilabsdos.gif (2210 bytes)

Študijný odbor: 6352 6 00 obchod a podnikanie
Forma a typ štúdia: denné štúdium absolventov základnej školy

1. Celková charakteristika

Absolvent študijného odboru je kvalifikovaný pracovník, pripravený pre samostatnú prácu v rôznych oblastiach a podnikateľských subjektoch v oblasti obchodu, turistiky a cestovného ruchu a činnosť spojenú s organizačným a ekonomickým poradenstvom.

Pre kvalifikovaný výkon uvedených činností je absolvent školy dostatočne adaptabilný, logicky mysliaci, schopný aplikovať nadobudnuté vedomosti a zručnosti pri samostatnom riešení osobných, ako aj pracovných problémov. Je samostatný v konaní, trvalo sa zaujíma o svoj osobný vývoj, používa moderné metódy a formy podnikateľskej činnosti, ovláda dôležité manuálne zručnosti odborného charakteru, cieľavedome, rozvážne a rozhodne koná v súlade s právnymi normami spoločnosti, zásadami humanizmu a demokracie.

Pre kvalifikované vykonávanie uvedených činností má  absolvent školy vedomosti aj z oblasti komunikácie, etiky, cudzích jazykov a telesnej kultúry.

Absolvent školy sa môže po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky uchádzať o vysokoškolské štúdium.

2. Absolvent študijného odboru spĺňa tieto požiadavky

2.1 Požiadavky na absolventa v oblasti všeobecného vzdelávania

Absolvent tohoto študijného odboru má nasledovné vedomosti, schopnosti a návyky:

2.2 Požiadavky na absolventa v oblasti odborného vzdelávania

2.2.1 Požadované odborné vedomosti

Absolvent tohoto študijného odboru  pozná:

a/ blok obchodu

Absolvent študijného odboru, blok obchodu  pozná:

b/ blok cestovného ruchu

Absolvent študijného odboru, blok cestovného ruchu pozná:

2.2.2 Požadované odborné zručnosti

Absolvent študijného odboru  vie: